Nasze Projekty

Dzieci i rodzice ze Słonecznej Szkoły angażują się w wiele akcji charytatywnych.
Organizujemy Kiermasz Świąteczny, podczas którego sprzedawane są ozdoby wykonane przez naszych nauczycieli oraz uczniów. Dochód z Kiermaszu przeznaczany jest na skompletowanie paczki w ramach ogólnopolskiej inicjatywy Szlachetna Paczka.
Nieobojętny nam jest także los zwierząt. Pomagamy Białostockiemu Schronisku, Fundacji Kotkowo, Stowarzyszeniu Psieroty z Podlasia oraz dzikom z białostockiego ZOO.

Poza tym robimy dużo różnych rzeczy w różnych miejscach 🙂

„Z KULTURĄ ZA PAN BRAT!”

Stawiamy na rozwój kulturalny dzieci, gościmy u nas w szkole teatry; korzystamy z szerokiej gamy propozycji teatralnych online; zapraszamy specjalistów i entuzjastów do prowadzenia warsztatów teatralnych; inicjujemy i zachęcamy dzieci do zabaw teatralnych i pozateatralnych.

„CZYATATNIE KSIĄŻEK TO NAJPIĘKNIEJSZA ZABAWA JAKĄ SOBIE LUDZKOŚĆ WYMYŚLIŁA” ~ Wisława Szymborska

Robimy wszystko, aby rozbudzić w naszych uczniach miłość do książek:

• mamy ciekawych księgozbiorów, który powiększa się o nowe pozycje z każdym miesiącem;
  • w swojej pracy włączamy elementy bajkoterapii;
  • współpracujemy z Książnicą Podlaską, z Filią nr 9 i Filią nr 17;
  • korzystamy z inspirujących stron www., m. in. Cała Polska Czyta Dzieciom;
  • celebrujemy międzynarodowe i ogólnopolskie dni dotyczące książek i upowszechniania czytelnictwa

„PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA !”

Projekt przyrodniczo-społeczno-polonistyczny dzięki któremu nasi uczniowie poznają lepiej naszą piękną Ojczyznę. Przedsięwzięcie składa się z trzech mniejszych inicjatyw:

• „Cudze chwalicie…” – opiera się na ścisłej współpracy z rodzicami naszych uczniów i polega na odkrywaniu wspólnie ciekawych miejsc na mapie Polski.
  • „Niezłe ziółko” – czyli poznajemy florę Polski, projekt oparty na działaniu naszych uczniów m.in. poprzez tworzenie zielników.
  • „Jaki jest zwierz, każdy widzi” – uczniowie zapoznają się bliżej z formą Polski i z … ortografią tworząc m. in. albumu zwierząt Polski z trudnościami ortograficznymi w nazwie.

„MUZEA I GALERIE ZNAMY OD LAT”

Nasi uczniowie uczestniczą w różnych warsztatach tematycznych organizowanych przez Muzeum Wojska, szczególnie przy okazji różnych świąt państwowych. Często można nas również spotkać na wizytach w Galerii im. Ślędzińskich w Białymstoku. Jest to niezwykła przygoda i spotkanie ze sztuką przez wielkie S!

„ATRAKCJE OD LATA AŻ DO ZIMY”

Dbamy również o rekreacje naszych uczniów na różnego rodzaju wyjazdach pozaszkolnych. Organizujemy takie atrakcje jak:

• Wizyty w Białostockim Teatrze Lalek;
  • Kulig zimowe;
  • Latem różnego rodzaju dmuchańce;
  • Wizyty w Parku Dinozaurów;
  • Wycieczki do gospodarstw agroturystycznych;

„ZAJĘCIA Z MUZYKI ETNICZNEJ”

Stałym gościem w naszej szkole jest AREKTEAM, który jest ciekawym człowiekiem i zapalonym podróżnikiem. Jego główną zdolnością jest gra na wielu instrumentach muzycznych, zaczynają od grzechotek czy marakasach, a kończąc na bębnach i talerzach. Nasi uczniowie podczas warsztatów próba na tych niezwykłych instrumentach intuicyjnych, a rezultaty są zachwycające.

„OPIEKA MEDYCZNA, STOMATOLOGICZNA I PSYCHOLOGICZNA”

Nasza szkoła jest pod opieką Poradnia Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1, która mieści się na ulicy Piotrkowskiej 2.

Opieka pielęgniarska sprawowana jest przez poradnię PRAMEDICA. Opieka psychologa – mgr Justyna Soja-Sularz.

Przegląd i lakierowanie zębów to specjalność dr Ewy Chorzewskiej i jej studentów z projektu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.