Kadra

Dzieci rodzą się ze skrzydłami. Nauczyciele pomagają im je rozwinąć.„- Janusz Korczak

Nasi nauczyciele są wszyscy razem i każdy z osobna bardzo wyjątkowi. Każdy z nas ma swoje dzieci, pasje, zainteresowania, pracę, a jednak wszyscy wciąż się dokształcamy. Znakomita większość naszego ciała pedagogicznego to nauczyciele mianowani z wieloletnim stażem pracy i o wielu specjalnościach. Jak mawiał Korczak każdy z nas czyta to samo dziecko raz, drugi i dziesiąty, a po tym wszystkim dalej nie wie, albowiem dziecko to wielki i rozległy świat, który istniał od dawien dawna i będzie istniał na wieki.  Liczymy się ze zdaniem dziecka, bo ono wie o sobie więcej niż my o nim. Cieszymy się dziecięcą radością i energią, zachwycamy się kreatywnością, że nie żal dziecku czasu na bajkę, rozmowę z psem, dokładne obejrzenie kamyka, wskoczenie do każdej kałuży. Uznajemy prawo dziecka do szacunku i godności, do niewiedzy, prawo do poznania, prawo do niepowodzeń i łez, prawo do własności i prawo do tajemnicy. Szanujemy i uczymy szacunku do godności, na jaką każdy człowiek zasługuje z tego tytułu, że jest człowiekiem. Poza tym cieszymy się jak nasze dzieci pokonują swoje słabości, osiągają cele, cieszą się i emanują szczęściem.