Kadra

„Dzieci rodzą się ze skrzydłami. Nauczyciele pomagają im je rozwinąć.”- Janusz Korczak

Karolina Januszkiewicz

Organ Prowadzący Szkołę, logopeda, nauczyciel.

Kocham życie, swoją pracę, związany z nią pośpiech i różnorodność. Moją mocną stroną jest skupianie wokół fajnych, twórczych, energetycznych ludzi.
Prywatnie mama, całym sercem oddana braciom naszym mniejszym (psy , koty).
Nocami czytam i oglądam filmy.

Karolina Makowska

Dyrektor, nauczyciel języka polskiego, neurologopeda.

Uwielbiam uczyć, zwłaszcza szeroko pojętego „języka”. Odnosi się to zarówno do terapii logopedycznej, w której uczymy się ruchów języka niezbędnych do artykułowania polskich głosek oraz systemu językowego, jak i do nauczania języka polskiego jako przedmiotu w szkole (literatura, gramatyka). Po pracy – piszę rozprawę doktorską z … Językoznawstwa 😉

Kocham czytać! Pochłaniam różne książki, czasem potrafię nie spać, jak wciągnie mnie jakiś wątek albo polubię bohatera literackiego. Uwielbiam chodzić po górach, a gdy nie mam możliwości wyjazdu – po lesie, wtedy moja głowa przestawia się na inne tory i dosłownie buja w obłokach. Moim największym marzeniem jest zwiedzenie całego świata (albo chociaż jego większej części). Prywatnie jestem kociarą – o swojej kotce Fidze mogę opowiadać godzinami.

Weronika Afanasyeva

Nauczyciel świetlicy.
Z wykształcenia jestem pedagogiem. W kontaktach z dziećmi staram się wykazywać empatią – dostrzegać, rozumieć i właściwie reagować na emocje. Uważam, że każdy jest wyjątkowy i niepowtarzalny.

Praca z dziećmi daje mi wiele radości, pozwala patrzeć na świat ich oczyma. Staram się dostrzegać ich indywidualne potrzeby i zainteresowania, dbam o to, aby dzieci czuły się bezpiecznie i były rozumiane.

Uwielbiam chodzić do teatru, słuchać muzyki, podróżować, wypoczywać na łonie natury. Jestem kreatywna, szczera i odpowiedzialna. Lubię wyzwania, chętnie uczę się nowych rzeczy. W swojej pracy kieruję się słowami: “Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz, jeśli nie wie – wytłumacz, jeśli nie może – pomóż.”

Karolina Sylwia Kiersnowska

Nauczyciel języka angielskiego, wychowawca, terapeuta ręki oraz terapeuta integracji sensorycznej

Jestem osobą niezwykle pozytywną, uśmiechniętą i pełną energii. Cenię sobie współprac z ludźmi, dlatego też zdecydowałam się na pracę z najmłodszymi, która daje mi na co dzień mnóstwo satysfakcji.

Preferuje aktywne doświadczanie świata, dzięki czemu mam nadzieję, że lepiej rozumiem dzieci.
To „aktywne doświadczanie” wykorzystuję na co dzień w trakcie prowadzonych przeze mnie zajęć. Jestem konsekwentna w dążeniu do celu i lubię ambitne wyzwania. Moim działaniom przyświeca myśl „Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki.”

W wolnym czasie preferuje aktywne jego spędzanie oraz podróże małe i duże z moją dwójką dzieci.
A kiedy naprawdę szczęście mi dopisze i mam czas wyłącznie dla siebie, to wówczas pochłania mnie amerykańskie kino. A kto zna mnie choć odrobinę, to wie, że Ja i Czekolada to duet wręcz idealny!

Joanna Gryko

Absolwentka Uniwersytetu w Białymstoku, logopeda z wieloletnim doświadczeniem, terapeuta ręki, wychowawczyni klasy II.

Celem mojej pracy jest wielokierunkowa stymulacja rozwoju dziecka. Pragnę nauczyć młodego człowieka jak najwięcej, pokazać mu wielość możliwości, wychodzić na przeciw jego potrzebom, dlatego zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym  jestem zwolenniczką podejścia wielozmysłowego. Moim działaniom przyświeca myśl Benjamina Franklina

 „Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę”.

Cenie sobie kontakt dziećmi za ich spontaniczność, szczerość i ciągłą chęć doświadczania przez nich otaczającego świata, dlatego praca staje się pasją, która dostarcza mnóstwa satysfakcji i radości.
W wolnych chwilach lubię spacerować z psem po lesie oraz zatrzymać się przy dobrej książce.

Ewa Klepacka

Nauczyciel matematyki, edukacji wczesnoszkolnej i terapii osób ze spektrum autyzmu.

Na co dzień jestem osobą pozytywnie nastawioną do życia, ciekawą świata i nowych doświadczeń, uwielbiam rozmawiać z dziećmi i przebywać w ich towarzystwie. Kocham zwierzęta i przyrodę. Przez ponad 10 lat byłam harcerką i dzięki temu jedną z moich pasji są podróże. Zwiedziłam już ponad 13 krajów, a to dopiero początek mojego podróżowania. Od 2018 roku szczęśliwa żona, a od 2020 spełniona mama Zosi.

Dorota Ragiel

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, trener umiejętności społecznych, terapeuta ręki, pedagog specjalny

Jestem nauczycielką z ponad 10 letnim stażem pracy. Uważam, że jestem szczęściarą, bo kocham to co robię. Lubię pracować z ludźmi, a dzieci są nieocenionym źródłem inspiracji.

Prywatnie mam wspaniałą rodzinę (męża Pawła, dwóch synów Przemka i Sebastiana oraz kota Aszkę), która ładuje moje „baterie” jak tylko tego potrzebuję. Lubię podróże, taniec i pływanie. Jak chcę się wyciszyć… medytuję. Jak potrzebuję energii…medytuję… przy wsparciu dobrej kawy oczywiście .

Cytat, który do mnie pasuje: „Życie przypomina za krótką kołdrę; gdy ciągniesz ją w górę – marzną ci stopy, gdy ściągasz ją w dół – marzną ci ramiona. Ale optymiści potrafią podkurczyć kolana!” 

Aneta Gajdowska

Nauczyciel, wychowawca.

Nauczyciel praktyk od 20 lat.
Prywatnie żona i mama trójki wspaniałych dzieci. Kilka lat temu razem z rodziną pożegnałam zgiełk Białegostoku i zamieszkałam blisko natury w sąsiedztwie łosi i innych leśnych zwierząt. Uwielbiam popijać kawę na tarasie wsłuchując się w odgłosy przyrody, dobrą książkę oraz długie spacery w towarzystwie rodziny i psa.

Aleksandra Baranowska

Nauczyciel świetlicy, nauczyciel wspomagający.

Staram się być nauczycielem pełnym pozytywnej energii i humoru, motywować uczniów głównie przez docenianie ich mocnych stron. Od zawsze świetnie rozumiałam się z dziećmi i chcę pogłębiać wiedzę na ich temat. Praca z dziećmi daje mi możliwość rozwoju oraz poczucie satysfakcji.

Na co dzień jestem uśmiechnięta, pełna energii i gotowa na nowe wyzwanie.
Wolny czas lubię spędzać na spokojnie przy dobrej książce czy wciągającym serialu lub aktywnie na basenie i lodowisku.

Menu